Mogielica zimą :)

Mogielica jest najwyższym i zarazem najładniejszym szczytem Beskidu Wyspowego. Wiedzie na nią całkiem krótki i prosty szlak.

 

Dlatego nawet jeśli zaspaliście w niedzielny poranek, to i tak warto skorzystać z pięknej pogody i pognać w góry! Gdy spojrzycie na mapę, to z łatwością można dostrzec, że Mogielica, która ma 1170 metry wysokości, mocno dominuje nad okolicą.

 

 

Już w lipcu turyści odwiedzający Beskid Wyspowy znów będą mogli skorzystać z wieży widokowej na Mogielicy, która jest jednym z najstarszych punktów widokowych w regionie!😀⛰

Drewniana konstrukcja na najwyższym szczycie Beskidu Wyspowego została wybudowana w 2008 roku w miejscu istniejącej do lat 80. XX w. wieży triangulacyjnej. Od jakiegoś czasu, z powodu złego stanu technicznego, jest zamknięta.

Zniszczoną, drewnianą wieżę widokową zastąpi stalowa, trwała konstrukcja z drewnianymi elementami, która będzie mierzyć 23 m wysokości. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na kwiecień lub maj. Pierwsi turyści będą mogli skorzystać z atrakcji już w lipcu.

Na zdjęciu wizualizacja nowej wieży widokowej.

 

 

Foto i opis nowej wieży: Odkryj Małopolskę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *